Облачно

0°C

Херсон

Облачно

Прогулянка новокаховських хлопчаків на льоду річки Дніпро закінчилася викликом рятувальників

10 січня до Служби порятунку м. Нова Каховка надійшло повідомлення від місцевої мешканки про те, що в районі міської пристані, по провулку Дніпровський, на льоду річки Дніпро знаходяться діти.

Жінка по телефону сказала, що один хлопчик провалився під кригу і кличе на допомогу. Про це Таврія24 повідомили в ГУ ДСНС України у Херсонській області.

На місце виклику одразу виїхало чергове відділення 17-ї Державної пожежно-рятувальної частини на автомобілі першої допомоги. На місці з’ясувалося, що приблизно за 300 метрів від берега на льоду знаходяться п’ятеро дітей і ніхто з них не потерпає.

Рятувальники пішли їм назустріч і під пильним наглядом вивели до берега. Потім фахівці ДСНС провели профілактичну бесіду з хлопчаками щодо небезпеки таких прогулянок.

Отже, про актуальні заходи безпеки на льоду.

- Перш ніж виходити на лід, слід дізнатися про товщину льодового покриву на водоймі. Адже виходити на лід можна лише тоді, коли його товщина досягне 7 см; для влаштування ковзанки – не менше 10-12 см; масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше ніж 15 см.

- Виходити на лід і йти по ньому безпечніше там, де вже пройшли люди (по їх слідах чи стежках). Якщо на лід виходите першим, необхідно глянути, чи той не просів, бо він завжди тонший там, де впадають теплі стічні води промислових підприємств, ростуть кущі чи очерет, де швидка течія та б’ють джерела.

- Перші кроки треба робити не відриваючи ноги від льоду.

- При переході по льоду необхідно йти один за одним на відстані 5-6 метрів та бути готовим надати необхідну допомогу людині, яка йде попереду.

- Слід особливо обережно спускатися з берега, тому що лід може нещільно з’єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря.

- Варто остерігатися місць, де лід покритий снігом. Сніг, який покрив лід, діє як ковдра, під снігом лід наростає повільно. Іноді буває так, що по всій водоймі товщина відкритого льоду становить 10 см, а під снігом лише 3 см.

- Забороняється збиратися на льоду великими групами в одному місці.

- Категорично забороняється вживати до та під час відпочинку на льоду алкогольні напої чи інші наркотичні або психотропні речовини.

Рятувальники також дають поради у випадках, якщо ви провалилися в холодну воду:

- не піддавайтесь паніці, не кричіть, якщо поруч нікого немає - ви тільки даремно витратите сили, не робіть різких рухів, стабілізуйте подих, уникайте занурення з головою;

- розкиньте руки в сторони й постарайтеся зачепитися за крайку льоду, надавши тілу горизонтальне положення у напрямку плину;

- спробуйте обережно налягти грудьми на край льоду й закинути одну, а потім й іншу ногу на лід;

- вибравшись на лід, перекотіться і відповзайте у той бік, звідки ви прийшли, де міцність льоду вже відома, повільно повзіть до берега.

Враховуючи високу ймовірність нещасних випадків на льоду, Служба порятунку звертається до громадян із закликом утримуватись під час відлиги виходити на тонкий лід, що утворився на маленьких озерах і затоках річок, і застерегти від цього своїх дітей.

Завзятим рибалкам також слід пам’ятати, що зимова риболовля потребує особливо суворого дотримання правил безпеки при перебуванні на льоду.


Поделитесь этой публикацией с друзьями!