Малооблачно

4°C

Херсон

Малооблачно

  • Категория: Общество
  • Просмотров: 168

З молитвою та в пам’ять воїнів-героїв на Кам’янській Січі відкрили надбрамну каплицю (фото)

7 грудня з нагоди Дня Збройних Сил України у с. Республіканець Бериславського району Херсонщини, на території Кам’янської Січі відбулись урочисті заходи та відкриття надбрамної каплиці.

Участь у відкритті каплиці, зведеної на честь Покрови Пресвятої Богородиці, в пам’ять воїнів-героїв, що боролися в усі часи історії за незалежністьУкраїни, взяв голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв, повідомляє Таврія24.

Він привітав присутніх зі святом та зазначив, що відродження історичних пам’яток надважливе для українського народу та жителів нашої області.

«Відновлення історичних пам’яток козацької доби – це внесок у наше теперішнє та майбутнє, аби покоління не забували, що область була створена не наказом Катерини ІІ і ми не територія Малоросії чи Новоросії», – зазначив Андрій Гордєєв.

Також він подякував депутатам від Бериславського району та меценату, депутату обласної ради Ігорю Йосипенку.

«Вітаю вас зі святом Дня Захисника України і вважаю за доцільне його відзначати саме на цьому місці, бо козаки боролися за Україну, як зараз борються наші захисники»,- привітав присутніх Ігор Йосипенко та подякував художнику-монументалісту, Народному художнику України, Анатолію Гайдамаці, який розробив ескіз та особисто приїхав на відкриття з Київа.

Анатолій Гайдамака Лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка відомий багатьма роботами, пов’язаними з поверненням національної пам’яті, видатними подіями нашої історії. Серед його робіт – столичний Меморіал жертвам Голодомору, меморіали в Батурині, Крутах, повідомляють у ХОДА.

Під час урочистостей відбулась молитва за Україну та освячення надбрамної каплиці.

Також гості та учасники заходу поклали квіти до  пам’ятника та кам’яних хрестів на могилах кошових отаманів Костя Гордієнка та Василя Єрофеєва, які знаходяться на території Січі.


Поделитесь этой публикацией с друзьями!

Общественные новости

Херсонщина вітатиме військовослужбовців Національної Гвардії України

26 березня з нагоди святкування 3-ої річниці з дня створення Національної Гвардії України на Херсонщині відбудеться всеукраїнська національно-патріотична акція «Національна гвардія твоєї Батьківщини».

22-03-2017

На фестивале-конкурсе искусств "Місто Лева" херсонцы заняли 1-е места

17 - 19 марта 2017 года во Львове состоялся Международный фестиваль-конкурс искусств "Місто Лева", в котором приняли участие таланты со всех уголков Украины, а также – из Херсона.

22-03-2017

24 марта в Херсоне расскажут об особенностях ВНО и итоговой аттестации

В пятницу, 24 марта, в помещении пресс-центра « Новый День» в 11-00 состоится пресс-конференция «Актуальные вопросы организации и проведения внешнего независимого оценивания и государственной итоговой аттестации в 2017 году».

22-03-2017

25 марта красивые и талантливые приглашаются на кастинг "Міss Melpomena"

В Херсоне 25 марта пройдет кастинг на ежегодный конкурс "Міss Melpomena".

22-03-2017

Херсонське обласне товариство інвалідів фінансуватиметься з обласного бюджету

Херсонське обласне товариство інвалідів включено до громадських організацій ветеранів та інвалідів, які фінансуються з обласного бюджету.

22-03-2017

ХДУ готується до святкування 100-річного ювілею

Херсонський державний університет є одним із найстаріших навчальних закладів на півдні України. Він був заснований під час Першої світової війни на базі евакуйованого в Херсон Юр'ївського учительського інституту в листопаді...

22-03-2017

Сьогодні влада з активом промислового рибальства знайшли консенсус в питаннні дозволів на вилов риби

Сьогодні, 22 березня, в.о. заступника голови ОДА Євген Рищук та директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Юрій Попутько зустрілися з представниками активу промислового рибальства Херсонської області.

22-03-2017

На річкову навігацію в Херсоні виділили понад півмільйона гривень

На вчорашньому засіданні сесії Херсонської міської ради депутати виділили фінансування на річкову навігацію.

22-03-2017

14 україномовних видань чекають на виділення бюджетних коштів на Херсонщині

З метою продовження роботи з книговидання на Херсонщині 20 березня в облдержадміністрації зібралася робоча група з питань сприяння розвитку книговидання та книгорозповсюдження в області.

22-03-2017

Скадовск хотят засадить казацким можжевельником

Скадовский городской совет объявил тендер на приобретение саженцев можжевельника казацкого и можжевельника Вергинского.

22-03-2017